NaslovnicaCrna GoraBudućnost u trećem kolu

Budućnost u trećem kolu

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Budućnost je danas u Almatiju, u utakmici drugog kola, savladala kazahstansku Astanu 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Vasilije Terzića u 25. minutu.

On je iskoristio odlično ubacivanje Petra Grbića sa lijeve strane i savladao golmana Nenada Erića.

Do kraja prvog poluvremena Kipranin Pjeros Sotiriu je dva puta bio u šansi, ali nije uspio da savladala golmana Budućnosti Miloša Dragojevića.

Podgorički golman odličnom intervencijom spriječio je da se u strijelce upiše Ivan Majevski u 50. minutu.

Za malo bio je neprezizan i rezervista Marin Tomasov u 57, kao i Tigran Barsegijan u 71. minutu.

U sudijskoj nadoknadi Igor Ivanović je bio u šansi, ali je njegov udarac završio za malo pored gola.

Crnogorski prvak u trećem kolu kvalifikacija igraće protiv Sarajeva, 24. septembra na Koševu.

Budućnost je sezonu na evropskoj sceni počela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali je eliminisana u prvom kolu od Ludogoreca.