NaslovnicaCrna GoraBar najuspješniji

Bar najuspješniji

Podgorica, (MINA) – Karate klub Bar sa 34 medalje najsupješniji je učesnik prvenstva Crne Gore za pionire, poletarce i nade u Danilovgradu.

Barski klub nastup je završio sa 11 zlatnih, sedam srebrnih i 16 bronzanih medalja.

Pljevaljski klub Potoci osvojio je osam zlatnih, deset srebrnih i pet bronzanih, dok je teećeplasirani Omladinac nastup završio sa sedam zlatnih, pet srebrnih i deset bronzanih.

Iskra je četvrta sa šest zlatnih, osam srebrnih i sedam bronzanih, dok je peti bio Gorštak sa šest zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane medalje.

Među prvih deset su još Ulcinj (5z,4s,10b), Budućnost (5z, 3s i 2b), Šotokan (5z, 1s i 4b), Pozitiv (4z,3s,4b) i Pljevlja 2016 (4z,2s,3b).

Šampionat u sali Policijske akademije u Danilovgradu okupio je 427 takmičara iz 30 klubova.

Prvenstvo je ujedno bilo i izborno takmičenje za Balkanski šampionat za mlađe uzrasne kategorije, koje će biti održano od 31. maja do 2. juna u Banja Luci.