NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Atini

Poraz Budućnost Volija u Atini

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Atini od Olimpijakosa 90:72, u utakmici desetog kola Evrolige.

Podgorički tim doživio je osmi poraz ove sezone, u kojoj ima i dva trijumfa.

Na gostovanjima izgubio je i od Darušafake u Istanbulu (71:63), Reala u Madridu (89:55) i Himkija u Moskovskom regionu (85:69), a pred svojim navijačima od Baskonije (99:84) i CSKA iz Moskve (93:92) i poraze od Armanija (82:71), Makabija (78:68), Panatinikosa (72:67) i Žalgirisa (72:60).

U svojoj dvorani slavio je protiv Baskonije (99:84) i CSKA iz Moskve (93:92).

Pobjednik duel odlučen je u trećoj četvrtini, koju je nekedašnji šampion Evrope dobio 18 poena razlike i prednost uoči posljendjih deset minuta uvećao na 25 (76:51).

Olimpijakos je do šestog trijumfa vodio Zek Ledej sa 28 poena.

Istakao se i Vasilis Spanulis sa 17 koševa.

U podgoričkom timu Erl Klark je postigao 15, Nemanja Gordić je dodao 14, dok je Edvin Džekson meč završio sa 12 poena.