NaslovnicaMina SportSainc pobijedio u Meksiku

Sainc pobijedio u Meksiku

Podgorica, (MINA) – Vozač Ferarija Karlos Sainc pobjednik je Velike nagrade Meksika, 20. trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Sainc je startovao sa pol pozicije, izgubio je vođstvo na početku, ali je sigurnom vožnjom uspio da vrati prvo mjesto i ostvari četvrtu pobjedu u karijeri.

Kao drugoplasirani završio je vozač Meklarena Lando Noris.

Uspješan vikend Ferarija kompletirao je trećeplasirani Šarl Lekler iz Ferarija.

Vozač Mercedesa sedmostruki svjetski šampion Luis Hamilton zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio njegov timski kolega Džordž Rasel, a šesti zvanični šampion Maks Ferstapen iz Red Bula.

Vozač Hasa Kevin Magnusen zauzeo je sedmu poziciju, osmi je bio Oskar Pjastri iz Meklarena, deveto mjesto pripalo je Niku Hulkenbergu iz Hasa, a deseto Pjeru Gasliju iz Alpina.

Ferstapen je, četiri trke prije kraja šampionata, vodeći u generalnom plasmanu vozača sa 362 boda i ima 47 više od drugoplasiranog Norisa.