NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Las Palmasu

Poraz Budućnost Volija u Las Palmasu

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Las Palmasu od Gran Kanarije 95:85, u utakmici 12. kola Evrolige.

Podgorički tim upisao je deveti poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario je i tri trijumfa.

Domaćin, koji je zabilježio peti trijumf, serijom od 14:0 u 16. minutu stekao je prednost od 17 poena (43:26), koju je do finiša druge četvrtine uvećao na 25 (56:31).

Serijom od 15 uzastopnih poena podgorički tim smanjio je zaostatak na šest koševa minut i po prije kraja (91:85), ali nije imao snage za potpuni preokret.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Markus rikson sa 15, dok je Ondrej Balvin dodao 13 poena.

U podgoričkom timu istakao se Edvin Džekson sa 15, Alen Omić ubacio je 12, dok su sa po deset poena meč završili Petar Popović i Nemanja Gordić.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u utorak u Istanbulu, igrati ptotiv Anadolu Efesa.

Prethodno će u nedjelju u Zagrebu protiv Cibone odigrati meč 11. kola ABA lige.