NaslovnicaCrna GoraPoraz Budućnost Volija u Beogradu

Poraz Budućnost Volija u Beogradu

Podgorica,(MINA) – Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Beogradu od Crvene zvezde 86:72 (23:11, 23:29, 17:23 i 23:9), u utakmici 13. kola ABA lige.

Beogradski tim, dobio je i treći međusobni duel ove sezone i zadržao maksimalan učinak i poslije 13. kola.

Pobjednik duela odlučen je nakon serije od 16:0, sa kraja treće i početkom posljednje četvrtinem za vođstvo od 73:61.

Domaćin je u finišu meča imao prednost i od 17 poena (86:69).

Budućnost, koja je doživjela sedmi uzastopni poraz u svim takmičenjima, minut i 50 sekundi prije kraja treće četvrtine vodila je 63:55.

Ostatak dio meča pripao je domaćinu, koji je napravio preokret i došao do pobjede.

Junak trijumfa bio je Stratos Perperoglou sa 23, Boriša Simanić ubacio je 14, a poen manje Bili Beron.

U ekipi Budućnosti bolji od ostalih bili su Noris Kol je postigao 21, Nemanja Gordić je dodao 14, a dva poena manje Goga Bitadze.