NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Japan i Španija u osmini finala, Njemačka eliminisana

SP rezultati – Japan i Španija u osmini finala, Njemačka eliminisana

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Japana i Španije plasirali su se iz E grupe u osminu finala, dok je Njemačka završila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Japan je večeras u Dohi, u meču trećeg kola, savladao Španiju 2:1 i kao prvoplasirani izborio nokaut fazu.

Japansku selekciju do iznenađujućeg trijumfa vodili su Ricu Doan u 48. i Ao Tanaka u 54. minutu.

Pogodak za Španiju, vodeći na utakmici, postigao je Alvaro Morata u 12. minutu.

Španija je završila kao drugoplasirana, sa istim učinkom kao i Njemačka, ali je presudila bolja gol razlika.

Njemačka je u posljednjem kolu savladala Kostariku 4:2, golovima Serža Gnabrija u 10, Kaija Haverca u 73. i 85. i Niklasa Filkinga u 89. minutu.

Strijelci za Kostariku, koja je sredinom drugog poluvremena vodila 2:1, bili su Jeljcin Teheda u 59. i Huan Pablo Vargas 71. minutu.

Japan će u osmini finala igrati sa Hrvatskom, dok će rival Španije biti Maroko, pobjednik F grupe.

Maroko je danas u Dohi, u trećem kolu, savladao Kanadu 2:1 i zahvaljujući remiju Hrvatske kao prvoplasirani izborio mjesto među 16 najboljih.

To je drugi trijumf selekcije Maroka na šampionatu, nakon što je slavio i protiv
Belgije 2:0.

Upisao je i remi sa Hrvatskom 0:0.

Maroko je, do prvog plasmana u nokaut fazu na šampionatima svijeta nakon 36 godina, došao golovima KakimaZiješanu 4. i Jusufa En Nesirija u 23. minutu

Hrvatska je u posljednjem kolu igrala sa Belgijom neriješeno 0:0.

Takmičenje u grupi završila je kao drugopasirana sa pobjedom i dva remija.

Nakon završetka takmičenja u grupama A, B, C
i D, poznata su četiri para osmine finala.

Sastaće se: Engleska – Senegal, Sjedinjene Američke Države – Holandija, Argentina – Australija i Poljska – Francuska.

Posljednja četiri učesnika osmine finala biće poznata sjutra, nakon mečeva posljednjeg kola u grupama G i H. Sastaće se: