NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Brazil i Švajcarska u osmini finala, Srbija eliminisana

SP rezultati – Brazil i Švajcarska u osmini finala, Srbija eliminisana

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Brazila i Švajcarske plasirali su se iz G grupe u osminu finala, dok je Srbija završila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Brazil, koji je ranije obezbijedio prvo mjesto, poražen je u trećem kolu od Kameruna 1:0.

U prva dva kola slavio je protiv Srbije i Švajcarske.

Kamerun je do prvog trijumfa došao golom Vinsenta Abubakara u trećem minutu sudijske nadoknade.

U meču za drugo mjesto i nokaut fazu Švajcarska je pobijedila Srbiju 3:2.

Švajcarska je povela golom Đerdana Šaćirija u 20. minutu.

Izjednačio je, šest minuta kasnije, Aleksandar Mitrović, nakon centaršuta Dušana Tadića.

Potpuni preokret i vođstvo Srbiji donio je Dušan Vlahović u 35. minutu.

Novo izjednačenje u 44. minutu, nakon akcije u kojoj su učestvovali Šaćiri, Đibril Sou i Silvan Vidmera, a pogodio je Bril Embolo.

Švajcarska je ponovo povela i ispostavilo se riješila pitanje pobjednika u 48. minutu golom Rema Frojlera, nakon što mu je Ruben Vargas petom ostavio loptu.

Izabranici selektora Murata Jakina upisali su pobjedu i protiv Kameruna, a jedini poraz doživjeli su od Brazila.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Južne Koreje, dok će rival Švajcarske biti Portugal.

Južna Koreja je u posljednjem kolu H grupe savladala Portugal 2:1 i kao drugoplasirana izborila nokaut fazu.

Portugal je ranije obezbijedio prvo mjesto u grupi.

Južna Koreja je imala isti učinak kao Urugvaj i istu gol razliku, pa je putnika u osminu finala odlučio veći broj datih golova.

Urugvaj je u posljednjem kolu pobijedio Ganu 2:0.

U ostalim mečevima osmine finala sastaće se Engleska – Senegal, Sjedinjene Američke Države – Holandija, Argentina – Australija, Poljska – Francuska, Hrvatska – Japan i Španija – Maroko.

Nokaut faza startovaće sjutra duelima Holandije i Sjedinjenih Američkih Država u 16, odnosno Argentine i Australije u 20 sat.