NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL: Trijumf Dečića u Petrovcu, slavili i Budućnosti, Sutjeske i Bokelja

MPCFL: Trijumf Dečića u Petrovcu, slavili i Budućnosti, Sutjeske i Bokelja

Podgorica, (MINA) – Dečić, koji brani trofej, ostvario je pobjedu, a u osmom kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL) slavili su i fudbaleri Budućnosti, Sutjeske i Bokelja.

Dečić je na stadionu “Mitar Mićo Goliš”, u derbiju kola, savladao Petrovac 1:0 i preuzeo mu drugo mjesto na tabeli.

Odlučujući pogodak, za četvrti trijumf ove sezone, postigao je Asmir Kajević u 62. minutu.

Budućnost je, u svom prvom meču ove sezone na Gradskom stadionu, savladala bjelopoljsko Jedinstvo 4:0.

Do pobjede, šeste ove sezone, lidera šampionata vodili su Andrija Pavlović u 21. i 50. iz jedanaesterca, Armin Bošnjak, autogolom u 53. i Ivan Bojović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska je u Nikšiću savladala plavsko Jezero 2:1, golovima Vaska Kalezića u 21. i Ivana Vukčevića u 89. minutu.

Jedini pogodak za Jezero postigao je Milivoje Raičević u 69. minutu.

Pred svojim navijačima slavio je i Bokelj, koji je u Kotoru pobijedio Mornar 2:0 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede

Do pobjede u derbiju začelja došao je golovima
Vasilija Čavora u 43. i Žarka Vilotijevića u 56. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Arsenala i Otrant-Olimpika (0:0).

Budućnost je, nakon osmog kola, vodeća na tabeli sa 20 bodova.

Dečić je drugi sa 15, Petrovac je osvojio 14, dok Sutjeska i Arsenal imaju po 12 bodova.