NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL: Mornar pobijedio Budućnost, slavio i Bokelj, neriješeno u Tuzima, Petrovcu i...

MPCFL: Mornar pobijedio Budućnost, slavio i Bokelj, neriješeno u Tuzima, Petrovcu i Bijelom Polju

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Budućnosti poraženi su večeras u Podgorici od barskog Mornara 1:0, u utakmici 14. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

To je drugi uzastopni poraz lidera šampionata, nakon što je u prošlom kolu izgubio od Bokelja.

Odlučujući pogodak, za peti trijumf barskog tima, postigao je Milan Vušurović u 65. minutu.

Pobjedu je upisao i Bokelj, koji je u Nikšiću savladao Sutjesku 2:0.

Kotorski tim, koji je u prošlom kolu prekinuo seriju Budućnosti, do sedme pobjede došao je golovima Vasilija Čavora u 52. i Dejana Pepića u 65. minutu.

Sutjeska je upisala šesti poraz.

Bez pobjednika i golova završen je duel drugoplasiranog Petrovca i Arsenala na stadionu “Mitar Mićo Goliš”.

Šansu utakmice imao je Adnan Bašić, koji je u 52. minutu promašio penal i propustio priliku da ekipi Petrovca donese peti vezani trijumf.

Golova nije bilo ni u Tuzima, u duelu Dečića i Otrant-Olimpika.

To je šesti vezani meč bez pobjede ekipe iz Tuzi.

Pobjednika nije bilo u duelu Jedinstva i plavskog Jezera, koji su u Bijelom Polju igrali 1:1.

Gosti su poveli golom Mihaila Perovića u petom minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aldin Mušović u 86. minutu.

Veliku priliku da svom timu donese pobjedu imao je
Žarko Korać, ali nije realizovao jedanaesterac u sedmom minutu sudijske nadokande.

Budućnost je, sa utakmicom manje, vodeća na tabeli MPCFL sa 29 bodova.

Drugoplasirani Petrovac ima 27 bodova i odgođeni duel protiv Budućnosti, Bokelj je treći sa 23, dok je Dečić na četvrtom mjestu sa 19 bodova.