NaslovnicaMina SportCrna Gora bez polufinala

Crna Gora bez polufinala

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva u Dohi.

Crnogorski vaterpolisti poraženi su danas u četvrtfinalnom meču od Španije 15:12.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju je Španija dobila 5:0 i uoči posljendjih osam minuta stekla šest golova prednosti (13:7).

Zvanični evropski šampion poveo je na startu 4:0, a vodio je i 6:2.

Crnogorska selekcija do polovine meča vratila se u igru i smanjila zaostatak na gol.

Uslijedio je pad u igri u trećoj četrtini i oproštaj od snova o polufinalu.

Najefikasniji u španskoj selekciji bili su Alvaro Granados i Felipe Perone sa po četiri, dok je gol manje postigao Rođer Taulj 3

U crnogorskoj selekciji najbolji je Marko Mršić sa četiri, Kanstantin Averka i Vlado Popadić postigli su po dva, a po gol Vladan Spaić, Draško Brguljan, Aleksa Ukropina i Vasilije Radović

Španija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Grčke i Italije.

Poraženi iz tog duela biće rival Crne Gore u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta.

Drugi polufinalni par biće poznat nakon duela Srbije i Hrvatske (17), odnosno Mađarske i Francuske (18.30).