NaslovnicaMina SportUbjedljiv trijumf crnogorskih vaterpolista

Ubjedljiv trijumf crnogorskih vaterpolista

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Gruziju 19:8 (8:2, 6:4, 3:1 i 2:1), u utakmici drugog kola A grupe finalnog turnira Svjetske lige u Tbilisiju.

To je drugi trijumf izabranika selektora Vladimira Gojkovića na turniru, nakon što su juče u prvom kolu savladali selekciju Sjedinjenih Američkih Država 10:6.

Crnogorski vaterpolisti opravdali su ulogu favorita, već u prvoj četvrtini stekli su prednost od šest golova (8:2), dok je uoči posljendjeg djela meča razlika iznosila deset golova (17:7).

Prednost je, početkom posljednje četvrtine iznosila i 11 golova (18:7).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bili su Aleksandar Ivović i Dušan Matković sa po četiri gola, Dragan Drašković postigao je tri, po dva Stefan Vidović, Miroslav Perković i Aleksa Ukropina, a po jedan Marko Petković i Dimitrije Obradović,

U gruzijskoj selekciji, koja nakon dav kola ima polovičan učinak, bolji od ostalih bio je Nika Šušiašvili sa tri, dok su po dva gola postigli Giorgi Meski i Fabio Baraldi.

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u 16 sati i 15 minuta, igrati sa Japanom.

Crnogorskim vaterpolistima turnir u Tbilisiju je generalna proba za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.