NaslovnicaMina SportFudbalDečić pobijedio u Nikšiću, bez golova u Golubovcima

Dečić pobijedio u Nikšiću, bez golova u Golubovcima

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske upisali su prvi poraz ove sezone, dok je Budućnost osvojila samo bod u 15. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Nikšiću poražena od Dečića 2:0.

Ekipu iz Tuzi do pobjede, šeste ove sezone, došla je golovima Kristijana Vulaja u 22. i 26. minutu.

Budućnost je u Golubovcima igrala sa Zetom 0:0.

Pobjede su ostvarili fudbaleri Iskre, Rudara i Podgorice.

Iskra je kao gost slavila protiv Petrovca 1:0 i nakon tri kola osvojila tri boda.

Pitanje pobjednika odlučio je Ognjen Obradović u drugom minutu.

To je sedmi trijumf Iskre, koja je nakon ovog kola pretekla Petrovac na tabeli.

Rudar je u Baru savladao Mornar 1:0 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.

Pljevaljski tim, koji je dobio i prvi međusobni duel pred svojim navijačima, do pete pobjede ove sezone došao je golom Nikše Vujanovića u osmom minutu.

Domaći teren odbranila je Podgorica, koja je na DG areni savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Halil Muharemović u 36. minutu.

Podgorica je tom pobjedom, drugom uzastopnom, ukupno trećom ove sezone, pretekla plavski tim na tabeli i preuzela osmo mjesto.

Sutjeska je, nakon 15. kola, vodeća na tabeli sa 36 bodova i ima 11 više od Budućnosti, Iskre i Dečića.

Petrovac je peti sa 23 boda.

U narednom kolu, 27. novembra, sastaće se: Budućnost – Sutjeska, Dečić – Petrovac, Iskra – Mornar, Rudar – Podgorica i Jezero – Zeta.