NaslovnicaMina SportCrna Gora poražena od Finske, u četvrtfinalu sa Litvanijom

Crna Gora poražena od Finske, u četvrtfinalu sa Litvanijom

Podgorica, (MINA) – Golbal reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Finske 9:8, u utakmici posljednjeg, petog kola Evropskog prvenstva A divizije u Samsunu.

Crnogorski golbalisti kao četvrtoplasirani, sa pobjedom i tri poraza, završili su takmičenje u A grupi i u četvrtfinalu igraće protiv Litvanije, najboljom selekcijom B grupe.

Izabranici selektora Nikole Čurovića savladali su u grupi Grčku 12:5, a osim od Finske izgubili su i od zvaničnog prvaka Evrope, Njemačke i domaćina Turske po 6:4.

Crnogorski golbalisti nadigrali su danas Finsku, u većem dijelu meča bili su u vođstvu, koje je sredinom drugog poluvremena iznosilo i četiri gola (6:2), ali je za novi trijumf falilo više sreće i koncentzracije u samom finišu.

Crna Gora je povela na startu 1:0, bilo je i 2:1, na poluvremenu 3:2, a sredinom drugog dijela, nakon serije od četiri uzastopna pogotka, 6:2.

Finska je zaprijetila i serijom 3:0 smanjila na 6:5, a nakon dva izjednačenja (7:7 i 8:8), prvi i jedini put put došla je do vođstva od 9:8, koje je uspjela da sačuva do kraja.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Marko Nikolić sa pet, dok je Nikola Nikolić meč završio sa tri pogotka.

Finska je osvojila treće mjesto i u četvrtfinalu igraće protiv Ukrajine.

U ostala dva četvrtfinalna para sastaće se Njemačka i Belgija, odnosno Turska i Rusija.

Četvrtfinalni mečevi na programu su sjutra, a duel Crne Gore i Litvanije zakazan je za 11 sati i 40 minuta.

Staus člana A divizije izgubile su Španija i Grčka, petoplasirane u svojim grupama.

Njima će se u B diviziji priključiti osmoplasirana reprezentacija.

Selektor Čurović je, sumirajući takmičenje u grupi, kazao da je zadovoljan igrom u većem dijelu šampionata, ali ne i rezultatom.

On je naglasio da je najbitnije je da je izboren plasman u četvrtfinale.

Komentarišući selekciju Litvanije, Čurović je kazao da je to ozbiljan i kvalitetan protivnik.

“Sve ono što smo do sada pokazali daje nam za pravo da možemo da se nadamo da u tom meču možemo biti tvrd orah. Ostaje žal za duelom sa Finskom, vodili smo 6:2, ali ta utakmica nije značajnije promijenila stanje na tabeli. Imamo vremena da se priporemimo i analiziramo protivnika i ono što je naša obaveza, damo svoj maksimum. Nadam se i ostvarimo svoj cilj – opstanak u A diviziji“, kazao je Čurović.