NaslovnicaMina SportCeroviću titula prvaka

Ceroviću titula prvaka

Podgorica, (MINA) – Član Biciklističkog kluba Pljevlja, Goran Cerović osvojio je prvo mjesto na prvenstvu Crne Gore u brdskom biciklizmu XCO /mountain bikingu/ Trofej Trebjese, u kategoriji Elit.

On je u park šumi Trebjesa, u disciplini 6×3250 metara, trijumfovao u vremenu sat, šest minuta i 28 sekundi.

Kao drugoplasirani završio je Dragan Jašović, član MFR Tempa, sa rezultatom sat, deset minuta i 28 sekundi, dok je treći bio Zoran Tepavčević iz BK Pljevlja (1:17,12).

U konkurenciji seniorki, na 1100 metara, pobijedila je Nikolina Despotović iz Peruna (7:08,84), ispred klupskih drugariva Nine Vujičić (7:29,71) i Ranke Nikolić (8:39,17).

Kod takmičara do 23 godine (3x3250m) pobijedio je Miloš Vračar iz Lovćena sa rezultatom 43 minuta, 21 sekundu i 97 stotinki.

Član Peruna Nikola Grupković osvojio je drugo mjesto (48:58,66), dok je tereći bio Ivan Cimbaljević iz Džade (56:45,44).

U konkurenciji mlađih kadeta (2x1100m) pobijedio je Bojan Durutović iz Peruna (11:27,24), kod kadeta (3.250m) najbrži je bio njegov klupski drug Jovan Vučković (11:53,15), a kod juniora (2x3250m) Luka Lipovac iz Peruna (32:25,01)

U kategoriji Hobi fan (3250m) pobijedio je Todor Vujić (MFR Tempo, 16:25,32), dok je Lazar Kaluđerović iz Lovćena bio najbrži u disciplini Hobi sport (15:42,95).

U konkurenciji pionira trijumfovali su Dimitrije Zečević iz Džade (10:25,26) i Dunja Kovačević iz Peruna (8:44,68).

Organizator šampionata bio je nikšićki biciklistički klub Perun, a pod pokroviteljstvom Biciklističkog saveza Crne Gore i Opštine Nikšić.