Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Ukupan promet na Montenegroberzi u aprilu je iznosio 496,39 hiljada EUR i bio je 46,12 odsto manji u odnosu na mart.
„U poređenju sa aprilom prošle godine, promet je niži 52,55 odsto. Prosječan dnevni promet u prošlom mjesecu iznosio je 24,82 hiljade EUR”, navodi se u Biltenu Montenegroberze.
U aprilu je, tokom 20 dana trgovanja, zaključeno 125 transakcija.
Ukupan promet u aprilu na prime tržištu iznosio je 204,33 hiljade EUR, a sklopljena je 41 transakcija.
U istom periodu, na standard tržištu sklopljena je 21 transakcija, a promet je iznosio 15,04 hiljade EUR.
Tokom aprila, sklopljeno je 48 transakcija na slobodnom tržištu, a promet je iznosio 216,12 hiljada EUR.
Ukupan promet na MTP ME tržištu iznosio je 60,9 hiljada EUR, a sklopljeno je 15 transakcija.
Vrijednost indeksa MNSE10 je na kraju aprila iznosila 1.167,49 poena i u odnosu na isti prošlogodišnji period veća je 17,67 odsto.
Vrijednost MONEX-a je na kraju prošlog mjeseca iznosila 17.428,16 poena i u odnosu na uporedni period veća je 17,85 odsto.
Tržišna kapitalizacija akcija emitenata regulisanog tržišta Montenegroberze na dan 30. april iznosila je 2,64 milijarde EUR, što predstavlja rast od 4,88 odsto u odnosu na isti prošlogodišnji period.
Tržišna kapitalizacija je porasla za 123 miliona u periodu od godinu.
Pravo preuzimanja ovog sadrzaja imaju samo korisnici Agencije MINA.
Kompletna informacija dostupna je korisnicima na linku MINA SERVIS
Longer version of article is available on a link MINA ENGLISH SERVIS