Naslovnica Mina Sport Fudbal MPCFL: Bokelj prekinuo seriju Budućnosti

MPCFL: Bokelj prekinuo seriju Budućnosti

199

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Bokelja pobijedili su večeras u Kotoru lidera šampionata, ekipu Budućmpsti, 2:1, u posljednjem meču 13. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Budućnost je prekinula seriju od pet vezanih trijumfa i upisala prvi poraz ove sezone.

Bokelj je zabilježio šesti trijumf i preuzeo treće mjesto na tabeli.

Do pobjede došao je golovima Dejana Perovića u 42. i 57. minutu.

Jedini pogodak za Budućnost postigao je Oliver Šarkić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Pobjednika nije bilo u duelu Mornara i Dečića, koji su u Baru igrali 1:1.

Zvanični šampion, koji je pet mečeva bez pobjede, poveo je golom Ognjena Stijepovića u 39. minutu.

Konačan rezultat postavio je Filip Mitrović u 79. minutu.

Petrovac je u Beranama savladao plavsko Jezero 1:0 i upisao četvrti uzastopni trijumf.

Odlučujući pogodak, za osmu pobjedu ove sezone, postigao je Andrej Pupović u 56. minutu.

Sutjeska je u Tivtu savladala ekipu Arsenala 1:0 i zabilježila četvrti trijumf ove sezone.

Pitanje pobjednika riješio je Nikola Janjić u 64. minutu iz jedanaesterca.

Sutjeska je prekinula seriju od četiri meča bez pobjede, dok je Arsenal bez tri boda već šest utakmica.

Domaćin je finiš meča odigrao sa igračem manje, nakon isključenja Vladimira Kašćelana u 81. minutu.

Slavio je i Otrant-Olimpik koji je na Trening kampu Fudbalskog saveza savladao Jedinstvo Francu 2:1 i prekinuo seriju od devet mečeva bez trijumfa.

Do treće pobjede, kojom je pobjegao sa poljednjeg mjesta na tabeli, došao je golovima Baba Muse u 9. i Halila Muharemovića u 32. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Žarko Korać iz jedanaesterca u 56. minutu.

Budućnost je, sa utakmicom manje, vodeća na tabeli MPCFL sa 29 bodova.

Drugoplasirani Petrovac ima 26 bodova i odgođeni duel protiv Budućnosti, Bokelj je treći sa 20, dok je Dečić na četvrtom mjestu sa 17 bodova.