NaslovnicaMina SportPoraz crnogorskih rukometašica od Rusije

Poraz crnogorskih rukometašica od Rusije

Podgorica, (MINA) – Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Granoljersu od Rusije 31:25 (18:10), u utakmici drugog kola glavne runde Svjetskog prvenstva u Španiji.

Crna Gora, koja je ranije ostala bez šansi za četvrtfinale, doživjela je drugi poraz u glavnoj rundi, nakon što je na startu izgubila i od Srbije 27:25.

Rusija je opravdala ulogu favorita, povela je na startu 8:1, u 16. minutu bilo je 11:3, a u 19. i 29. minutu razlika je iznosila devet golova (13:4 i 18:9.

U nastavku sredinom poluvremena prednost je bila i dvocifrena (24:14, 26:16, 27:17), ali su u finišu crnogorske rukometašice uspjele da ublaže zaostatak na konačnih šest golova.

Rusiju su do pobjede vodila Olga Fomina i Antonina Skorobogatčenko sa po šest, dok je gol manje postigla Karina Sabirova.

U crnogorskoj selekciji po sedam pogodaka postigle su Jovanka Radičević i Tatjana Brnović.

U 18 na programu je duel Srbije i Francuske, dok je za 20 sati i 30 minuta zakazan meč između Slovenije i Poljske.

Crnu Goru u ponedjeljak očekuje duel sa Poljskom.