NaslovnicaCrna GoraHodžić u finalu

Hodžić u finalu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski karatista Mario Hodžić plasirao se u finale Evropskih igara u Minsku.

On je danas u polufinalnom meču kategorije do 67 kilograma pobijedio Bjelorusa Artsioma Kraučua 4:0.

To je prva medalja za crnogorske sportiste na Igrama u Minsku.

Član Omladinca ranije danas je kao drugoplasirani u grupi izborio polufinale i obezbijedio odličje.

Hodžić je u grupi pobijedio Žesi Rosela iz Belgije 3:2, dok su mečevi sa Lukom Mareskom iz Italije i Burakom Ujgurom iz Turske završeni su 0:0.

To je Hodžiću treće odličje na velikim takmičenjima, nakon bronzane medalje sa Evropskog prvenstva u Izmitu i srebra sa ovogodišnjeg kontinentalnog šampionata u Gvadalahari.

Protivnik Hodžića u finalu, danas oko 17 sati, biće Italijan Mareska, koji je nastup izborio pobjedom protiv Mađara Martijala Iveta Tadišija.

Hodžić je osvojio drugu medalju za CRnu Goru na Evropskim igrama, nakon bronzane Marine Raković prioje četiri godine u Bakuu.