NaslovnicaMina SportFudbalOmladinci poraženi od BIH

Omladinci poraženi od BIH

Podgorica, (MINA) – Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Šijenu od Bosne i Hercegovine 3:2, u utakmici posljednjeg, trećeg kola elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crbogorski omladinci nijesu uspjeli da se plasiraju na Evropsko prvenstvo, a turnir elitne runde kvalifikacija završili su sa pobjedom i dva poraza.

Ekipa Gorana Perišića vodila je poslije 45 minuta 2:0 protiv Bosne i Hercegovine, ali je u nastavku primila tri pogotka, izgubila 3:2.

Crna Gora je povela u 10. minutu golom Marka Perovića, poslije asistencije Vasilija Adžića.

Na 2:0 povisio je Balša Mrvaljević.

BiH je smanjila iz penala u 52. minutu preko Amara Zahirevića, a izjednačila u 69. kada je gol postigao Kenan Muharemović.

Konačan rezultat je postavio Zahirović deset minuta prije kraja meča.

Plasman na šampionat izborila je Norveška.