NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL rezultati - Pobjede Sutjeske i Budućnosti, remi Dečića

MPCFL rezultati – Pobjede Sutjeske i Budućnosti, remi Dečića

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, dok je Dečić osvojio samo bod u devetom kolu Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige (MPCFL).

Sutjeska, koja brani trofej, pobijedila je u Nikšiću tivatski Arsenal 2:1.

Do petog trijumfa ove sezone došla je golovima Marka Vučića u 34. i Dušana Vukovića u 50. minutu.

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Hulijan Montenegro u 48. minutu.

Budućnost je u Podgorici slavila protiv Mornara 2:0, golovima Marka Bakića u 14. i Zorana Petrovića u 53. minutu.

Sutjeska i Budućnost, koja je ostvarila petu pobjedu, iskoristili su remi Dečića i pridružili mu se na čelu tabele.

Dečić je u Tuzima igrao sa plavskim Jezerom neriješeno 1:1.

Vođstvo ekipi iz Tuzi donio je Igor Ćuković u 31. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Armin Bošnjak u 59. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su i fudbaleri Petrovca i Jedinstva France.

Petrovac je u Danilovgradu savladao Iskru 2:1 i zabilježio četvrti trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenju.

Gosti su poveli autogolom Ognjena Obradovića u 3. minutu.

Izjednačio je Mihailo Perović u 20, a pobjedu gostima donio je Augusto Čagas u 63. minutu.

Jedinstvo je u Pljevljima savladalo Rudar 3:0.

Gosti su slavili golovima Seada Dacića u 86. i šestom minutu nadoknade i Alekse Mrđe u trećem minutu sudijskog dodatka i upisali drugu pobjedu ove sezone.

Sutjeska, Budućnost i Dečić, nakon devetog kola, imaju po 17 bodova.

Po dva manje imaju Petrovac i Jezero, dok je šesti Arsenal sa 12 bodova.