NaslovnicaMina SportTolja i Uais ponovo najbolji

Tolja i Uais ponovo najbolji

Podgorica, (MINA) – Albanac Erjon Tolja i Menon Uais iz Libana, kao i juče, pobjednici su skijaškog Kupa malih nacija u veleslalomu, koji je danas vožen u Kolašinu.

Kup malih nacija, koji se održava u okviru međunarodnog skijaškog takmičenja Montenegro SES kup, okupio je 55 takmičara u obje konkurencije iz 14 država.

Tolja, koji je pobijedio i u slalomu prvog takmičarskog dana, do trećeg trijumfa došao je u vremenu minut, 41 sekund1 i 32 stotinke.

Kao drugoplasirani, sa 25 stotinki zaostatka, završio je Rastko Blagojević iz Srbije, pobjednik drugog slaloma.

Makedonac Vladimir Petkov osvojio je treće mjesto sa 52 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

U ženskoj konkurenciji slavila je Manon Uais, koja je bila najbrža i u slalomu, u vremenu minut, 52 sekunde i 48 stotinki.

Kao drugoplasirana završila je Kipranka Georgija Epiganiju, dok je treća bila Nikolina Dragoljević iz Bosne i Hercegovine.

Trofej Kupa malih nacija osvojio je Liban sa 704 boda.

Albanija je druga sa 659, a treći Kipar sa 536 bodova.

Crna Gora je završila na petom mjestu sa 384 boda.

U FIS trci za Montenegro SES kup Pobijedili su Česi Vendula Komarikova i Čeh Jan Reštenberg, koji je dobio sve tri trke u Kolašinu.

Četvorodnevno takmičenje održano je na ski centru Kolašin 1450.