NaslovnicaMina SportBacković zlatna u Veneciji

Backović zlatna u Veneciji

Podgorica, (MINA) – Crnogorska karate reprezentativka Helena Backović osvojila je zlatnu medalju na Ligi mladih u Veneciji.

Backović je u konkurenciji djevojčica do 14 godina, u finalnom meču kategorije do 42 kilograma, pobijedila Španjolku Idaru Mendez Lopez 8:0.

Na putu do finala članica Omladinca eliminisala je Italijanku Mikol Đentu 2:0, Francuskinju Ineš Masaru 8:0, Italijanku Emu Koleti 8:0, Francuskinju Lolu Košar 6:1 i u polufinalu Ruskinju Polinu Ušakovu 4:1.

Bronzane medalje juče su osvojili njeni klupski drugovi Emre Saljiu i Andrija Danilović u konkurenciji kadeta.

Zlatnu medalju u petak osvojio je junior Bijele Nemanja Mikulić (do 61), dok je srebrni bio  član Bara Nemanja Jovović, u kategoriji preko 76 kilograma.

Liga mladih okupila je 3.180 takmičara iz 65 država svijeta. Crnu Goru je predstavljalo 36 takmičara.