NaslovnicaCrna GoraPobjeda crnogorskih fudbalera u Nikoziji

Pobjeda crnogorskih fudbalera u Nikoziji

Nikozija, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Nikoziji selekciju Kipra 2:0, u prvom kolu C grupe Lige nacija.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića nadigrali su rivala, tokom cijelog meča bili su bolji i imali više šansi, a trijumf je mogao biti i ubjedljiviji.

To je, poslije skoro dvije godine, prvi trijumf crnogorske selekcije u zvaničnim mečevima.

Crnogorski fudbaleri poveli su golom Stevana Jovetića u 60. minutu

On je krunisao akciju Seada Hakšabanovića i asistenciju Momčila Raspopovića i savladao kiparskog golmana Haralamposa Kiriakidisa.

Fudbaler Monaka bio je strijelac i drugog pogotka u 73. minutu.

Lopta je, nakon šuta Jovetića, pogodila u glavu Andreasa Kara i prevarila Kiriakidisa.

Jovetić je do gola mogao i u 54. minutu, ali je njegov šut iz slobodnog udarca zaustavila prečka.

Priliku da se upiše u strijelce imao je i Fatos Bećiraj u desetom minutu, nakon ubacivanja Hakšabanovića, ali je sa pet metara promašio gol.

Za malo bio je neprecizan i Marko Bakić, koji je sa ivice peterca šutirao glavom pored gola u 15. minutu.

Hakšabanović je u 33. minutu odlično šutirao, ali je kiparski golman Haralampos Kiriakidisbio siguran i izbacio u korner.

U prilici je u 56. minutu bio i Momčilo Raspopović, ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio pored gola.

Crnogorski golman Milan Mijatović odlično je intervenisao nakon šuta Marinosa Cionisa sa 20 metara, a nakon čega je glavom pokušao i Joanis Pitas u 19. minutu.

Cionis je u 70. minutu bio sam ispred Mijatovića, ali je šutirao pored gola.

U samom finišu prvog poluvremena sudija Harm Ozmers nije dosudio jedanaesterac za Crnu Goru, nakon što je Andreas Karo zaustavio loptu rukom u duelu sa Bećirajem.

U drugom meču prve grupe Luksemburg je u Bakuu pobijedio Azerbejdžan 2:1.

Crna Gora će u drugom kolu, u utorak na stadionu Žosi Bartel, biti gost Luksemburga.