NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Portugal i Brazil u osmini finala

SP rezultati – Portugal i Brazil u osmini finala

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Portugala i Brazila plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Portugal je večeras u Dohi, u drugom kolu H grupe, savladao Urugvaj 2:0 i sa dva trijumfa obezbijedio nastavak takmičenja.

Do pobjede došao je golovima Bruna Fernandeša u 54. i trećem minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Urugvaj je doživio prvi poraz, nakon startnog remija sa Južnom Korejom (0:0).

Šanse da se bori za osminu finala iz H grupe zadržala je Gana, koja je ranije danas savladala Južnu Koreju 3:2.

To je prvi trijumf Gane na šampionatu, nakon startnog poraza od Portugala 3:2.

Gana je na Edukejšn siti stadionu povela 2:0, golovima Mohameda Salisua u 24. i Ibrahima Kudusa u 34. minutu.

Na 2:1 smanjio je Gue-Sung Čo u 58, a isti igrač bio je strijelac izjednačujućeg pogotka tri minuta kasnije.

Velika tri boda selekciji Gane donio je Kudus u 68. minutu.

Portugal je, nakon dva odigrana kola, na čelu H grupe sa šest bodova.

Gana je osvojila tri, a po bod Južna Koreja i Urugvaj.

U posljednjem kolu, u petak u 16 sati, sastaće se Portugal i Južna Koreja, kao i Urugvaj i Gana.

Brazil je do plasmana među 16 najboljih došao pobjedom, u drugom kolu G grupe, protiv Švajcarske 1:0.

Na startu šampionata petostruki svjetski prvaci slavili su protiv Srbije 2:0.

Gol vrijedan tri boda postigao je Kazemiro u 83. minutu.

Brazil je poveo i u 64. minutu, ali je pogodak Vinisijusa Žuniora nakon konsultacija sa VAR sobom
poništen zbog ofsajda.

U nedozvoljenoj poziciji bio je Rišarlison, koji je bio inicijator akcije.

Pobjednika nije bilo u drugom duelu te grupe, između Srbije i Kameruna, koji je u Dohi završen 3:3.

Obje selekcije osvojile su prve bodove na šampionatu, nakon poraza od Brazila (2:0), odnosno Švajcarske (1:0).

Kamerun je poveo golom Žan-Šarl Kasteleta u 29. minutu.

Izjednačio je Strahinja Pavlović u 45. minutu, nakon centaršuta kapitena Dušana Tadića.

Vođstvo selekciji Srbije donio je Sergej Milinković-Savić, golom sa 20 metara, u trećem minutu sudijske nadoknade.

Na 3:1 povisio je Aleksandar Mitrović u 53. minutu i činilo se tada donio Srbiji prvi trijumf.

Kamerun je smanjio na 3:2, golom Vinsenta Abubakara koji je lobovao Milinković-Savića, u 64. minutu.

Konačan rezultat, dva minuta kasnije, postavio je Čupo-Moting.

Brazil je, nakon drugog kola, vodeći na tabeli sa šest bodova.

Švajcarska je druga sa tri, dok Srbija i Kamerun uoči posljednjeg kola imaju po bod.

U posljednjem kolu, 2. decembra u 20 sati, sastaće se Brazil i Kamerun, odnosno Srbija i Švajcarska.