NaslovnicaMina SportFudbalLŠ rezultati - Milan u osmini finala

LŠ rezultati – Milan u osmini finala

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Milana plasirali su se u osminu finala Lige evropskih šampiona.

Milan je večeras pred svojim navijačima, u meču šestog kola, savladao Salcburg 4:0 i kao drugoplasirani izborio nastavak takmičenja.

Čelzi, koji je ranije obezbijedio osminu finala, savladao je u Londonu zagrebački Dinamo 2:1 i osvojio prvo mjesto u grupi.

U Ligu Evrope iz te grupe će Salcburg.

Iz F grupe plasman među 16 najboljih izborili su fudbaleri Reala i Lajpciga.

Real je u Madridu, u šestom kolu, savladao Seltik iz Glazgova 5:1 i kao prvoplasirani izborio nastavak takmičenja.

Takmičenje u grupi završio je sa četiri trijumfa i po jednim porazom i remijem.

Lajpcig je do 16 najboljih došao pobjedom u Varšavi, posljendjem kolu, protiv Šahtjora 4:0.

Ukrajinski predstavnik sezonu na evropskoj sceni nastaviće u Ligi Evropi.

Iz G grupe u osmini finala su Mančester siti i Borusija iz Dortmunda.

Mančester siti, koji je ranije obezbijedio prvo mjesto, pred svojim navijačima savladao je Sevilju 3:1, dok su Kopenhagen i Borusija Dortmund igrali 1:1.

Takmičenje u Ligi Evrope nastaviće Sevilja.

U osmini finala iz H grupe igraće Benfika i Pari Sen Žermen.

Obje ekipe imale su isti broj bodova i gol razliku, a oba međusobna duela završena su neriješeno 1:1.

Osvajača prvog mjesta odlučio je broj postignutih golova u gostima.

Benfika je kao gost savladala Makabi Haigu 6:1, dok je Pari sen Žermen u Torinu bio bolji od Juventusa 2:1.

Juventus će sezonu nastaviti u Ligi Evrope.

Sporting – Ajntraht 1:2

Plasman među 16 njboljih juče su izborili Napoli, Liverpul, Porto, Briž, Bajern, Inter, Totenhem i Frankfurt.

Takmičenje u Ligi Evrope nastaviće Ajaks, Bajer Leverkuzen, Barselona i Sporting.

Žrijeb parova osmine finala Lige šampiona biće održan 7. novembra u Nionu.