NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Minimalan trijumf Belgije, Španija ubjedljiva protiv Kostarike

SP rezultati – Minimalan trijumf Belgije, Španija ubjedljiva protiv Kostarike

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Belgije pobijedili su večeras na stadionu Ahmed bin Ali selekciju Kanade 1:0, u utakmici prvog kola F grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Odlučujući pogodak postigao je Miši Batšuaji u 44. minutu.

Šansu utakmice imao je napadač Bajerna Alfonso Dejvis, koji u 11. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac belgijski golman Tibo Kurtoa je odbranio.

U drugom meču te grupe bez pobjednika i golova igrali su Hrvatska i Maroko.

Vicešampion svijeta i vjerovatno najtalentovanija afrička selekcija na Mundijalu odigrali su na Al Bajt stadionu dinamičan meča, dobrog tempa i sa malo šansi.

Ubjedljivu pobjedu ostvarili su fudbaleri Španije u E grupi, koji su na Al Tumama stadionu savladali Kostariku 7:0.

Španija je do najubjedljivijeg trijumfa u dosadašnjem dijelu šampionata došla golovima Danija Olma u 11, Marka Asensija u 21, Ferana Toresa u 31. iz jedanaesterca i 54, Gavija u 75. i Karlosa Solera u 90. i Alvara Morate u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U drugom meču te grupe iznenađenje je priredila selekcija Japana, koja je na Kalifa internešnl stadionu savladala Njemačku 2:1.

Njemačka je povela golom Ilkaja Guldogana u 33. minutu iz jedanaesterca.

Mrežu Japana zatresao je i Kai Haverc u nadoknadi prvog poluvremena, ali je taj pogodak, nakon konsultacija sa VAR sobom, poništen zbog ofsajda.

Izjednačio je Ricu Doan u 75, a veliki trijumf japanskom timu donio je Takuma Asano u 83. minutu.