NaslovnicaMina SportPoraz Budućnosti u Rostovu

Poraz Budućnosti u Rostovu

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poraženi su danas u Rostovu od istoimenog ruskog tima 30:20 (12:9), u utakmici 11. kola DELO EHF Lige šampiona.

Ruski tim, koji sa klupe predvodi bivši selektor crnogorske reprezentacije Per Johanson, upisao je osmi trijumf ove sezone.

Budućnost je doživjela deseti poraz u dosadašnjem dijelu takmičenja, uz jedan trijumf protiv Bresta.

Domaćin je opravdao ulogu favorita, a pitanje pobjednika odlučio je serijom od deset uzastopnih pogodaka sredinom drugog poluvremena.

Budućnost je u sedmom minutu vodila 3:1, bilo je 5:4 u 12, a u 17. posljendji put uspjela je da izjednači (6:6).

Sa četiri vezana pogotka domaćin je poveo 10:6, dok je razlika u 29. minutu iznosila pet (12:7).

Budućnost je u 37. smanjila na 14:12, nakon čega je domaćin napravio seriju od 10:0 za prednost od 12 golova (24:12).

Domaći tim do pobjede vodili su Kristina Kožokar i Vladlena Bobrovnikova sa po pet, dok su po četiri gola postigle Julija Managarova, Grejs Dina Zade i Viktorija Borščenko.

U podgoričkoj ekipi Nikolina Vukčević je bila najefikasnija sa pet, dok su po četiri gola postigle Ilda Kepić i Matea Pletikosić.

Budućnost će u narednom kolu, 5. februara, ugostiti Esbjerg.