Kompanija One ponovo potvrdila posvećenost razvoju i obrazovanju mladih
- Kompanija One još jednom je potvrdila posvećenost održivom razvoju i obrazovanju mladih, donacijom zelene učionice Osnovnoj školi (OŠ) „Pavle Rovinski“ u Podgorici, u okviru kampanje „Čuvaj da te čuva“, kazali su iz te kompanije.
- Post By Nikola Jovanovic
- 08:31, 5 maj, 2026
Podgorica, (MINA) – Kompanija One još jednom je potvrdila posvećenost održivom razvoju i obrazovanju mladih, donacijom zelene učionice Osnovnoj školi (OŠ) „Pavle Rovinski“ u Podgorici, u okviru kampanje „Čuvaj da te čuva“, kazali su iz te kompanije.
Tu kampanju sprovodi Delegacija Evropske unije (EU) u Crnoj Gori u saradnji sa Ministarstvom prosvjete, nauke i inovacija i partnerima.
Iz kompanije One su rekli da je događaj, organizovan u saradnji sa nevladinom organizacijom (NVO) „Ozelenimo Crnu Goru“ i OŠ “Pavle Rovinski”, okupio predstavnike institucija, kompanije One, nastavnog osoblja i učenike, sa ciljem jačanja ekološke svijesti i unapređenja obrazovnog okruženja.

“U okviru projekta, kompanija One donirala je zelenu učionicu na otvorenom, izrađenu od reciklirane plastike, čijom je proizvodnjom iz prirode uklonjeno oko 1,5 hiljada kilograma otpada. Donacija obuhvata 11 stolova, deset klupa i stolica, ukupne vrijednosti oko četiri hiljade EUR, čime je učenicima omogućen savremen i inspirativan prostor za učenje u prirodi”, kaže se u saopštenju.
Izvršni direktor kompanije One Crna Gora, Branko Mitrović, istakao je da ta inicijativa predstavlja nastavak dugoročne posvećenosti kompanije zelenoj agendi i društveno odgovornom poslovanju.

„Izuzetno smo zadovoljni što danas, zajedno sa partnerima, stvaramo prostor koji će djeci služiti godinama. Za kompaniju One, održivost nije samo strateško opredjeljenje, već konkretno djelovanje”, rekao je Mitrović.
Kako je naveo, donacijom zelene učionice i učešćem u sadnji drveća, nastavljaju inicijativu “Jedno drvo je važno”, kroz koju aktivno doprinose očuvanju životne sredine i razvoju ekološke svijesti kod najmlađih.
“Vjerujemo da su ulaganja u obrazovanje i zajednicu ključ za dugoročne pozitivne promjene”, kazao je Mitrović.
Simboličnom sadnjom prvog stabla u školskom dvorištu, u kojoj su učestvovali ambasador EU u Crnoj Gori Johan Satler, ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović i predstavnici kompanije One, dodatno je naglašena važnost zajedničkog djelovanja institucija i privatnog sektora u oblasti zaštite životne sredine.

Jakšić Stojanović ukazala je na značaj uključivanja obrazovnog sistema u ovakve inicijative, navodeći da promjene počinju upravo od najmlađih, dok je Satler poručio da su obrazovanje i aktivno učešće zajednice ključni stubovi zelene tranzicije.

Direktorica škole Nataša Popović zahvalila je partnerima na podršci projektu ozelenjavanja školskog prostora, koji je realizovan u skladu sa preporukama Ministarstva, ističući da nova učionica predstavlja značajan iskorak u unapređenju uslova za rad i učenje.
NVO Ozelenimo Crnu Goru obezbijedila je 28 sadnica i pripremila teren za sadnju, dodatno doprinoseći realizaciji ove inicijative.
“Nakon ceremonije, učesnici su obišli novu zelenu učionicu, gdje su učenici predstavili radove izrađene od recikliranih materijala, kao i praktične primjere o značaju zaštite prirode”, kaže se u saopštenju.

Navodi se da je ova aktivnost dio šireg nastojanja kompanije One da kroz konkretne projekte doprinese održivom razvoju zajednice, uz poseban fokus na obrazovanje, ekologiju i stvaranje boljih uslova za buduće generacije.
(kraj) nij