NaslovnicaCrna GoraJadran pobijedio OSC iz Budimpešte

Jadran pobijedio OSC iz Budimpešte

Podgorica, (MINA) – Vaterpolisti Jadran Carina pobijedili su večeras u Igalu mađarski OSC iz Budimpešte 11:10 (0:3, 6:3, 4:3 i 1:1), u prvoj utakmici polufinala Eurokupa.

Mađarski predstavnik poveo je na startu 3:0, ali je domaćin u nastavku uspio da se vrati u meč i u drugoj četvrtini dođe do minimalnog vođstva.

Imao je tri puta prednost od dva gola (9:7, 10:8 i 11:9), ali je mađarski tim u samom finišu zaostatak sveo na gol.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Đuro Radović sa tri, Konstantin Averka je postigao dva, a po gol Vlado Popadić, Dimitrije Obradović, Filip Gardašević, Marko Petković, Dragan Drašković i Vladan Spaić.

U mađarskoj selekciji najbolji je bio Balaš Erdelji sa četiri, dok je gol manje upisao Kristijan Manherc.

Revanš je na programu 27. februara u Budimpešti.