NaslovnicaMina SportVukmirović i Vujičić prvaci Crne Gore

Vukmirović i Vujičić prvaci Crne Gore

Podgorica, (MINA) – Alpski skijaši Vladimir Vukmirović i Jelena Vujičić osvojili su titule prvaka Crne Gore u veleslalomu.

Vukmirović je u Kolašinu nastup završio u vremenu minut, 48 sekundi u 39 stotinki.

On je u generalnom poretku osvojio 11. mjesto.

Vukmirović je prije dva dana ostao bez plasmana u slalomu, nakon što je zbog greške odustao u drugoj vožnji.

Šampion Crne Gore u slalomu, Bojan Kosić, osvojio je drugo mjesto u nacionalnom prvenstvu, dok je bio 12. u generalnom poretku.

Crnogorski barjaktar iz Pekinga Eldar Salihović propustio je obje trke.

Pobijedio je, kao i u slalomu, Slovenac Gregor Brajović, ispred Hrvata Grge Kečerina i Viktora Petkova iz Sjeverne Makedonije.

U ženskoj konkurenciji Jelena Vujičić, koja je slavila i u slalomu, nastup je završila u vremenu minut, 51 sekunda i 21 stotinka.

U generalnom poretku završila je kao drugoplasirana, iza reprezentativke Srbije Ive Nikolić.

Najavljeno je da će do nedjelje biti održane i FIS trke u organizaciji Skijaškog saveza Crne Gore.