NaslovnicaMina SportVukčević najbolji na drumu i hronometru

Vukčević najbolji na drumu i hronometru

Podgorica, (MINA) – Član biciklističkog kluba Džada, Danilo Vukčević osvojio je titule prvaka Crne Gore na drumu i u pojedinačnom hronometru.

On je u kategoriji Elit 88,3 kilometra dugu stazu Danilovgrad – Slap Zete – Glava Zete – Bogetići – Danilovgrad prešao za dva sata, 22 minuta i 57 sekundi.

Kao drugoplasirani završio je član Pljevalja, Goran Cerović (2:25,27), dok je treći bio njegvov klupski drug Ivan Gardašević (2:26,22).

U kategoriji Masters slavio je Lazar Popović (Džada, 1:11,40), ispred klupskih drugova Srđana Vešovića (1:14,52) i Željka Beratovića (1:17:49).

U konkurenciji kadeta plasman na pobjedničko postolje izborili su članovi Peruna.

Trijumfovao je Lazar Savićević (1:27,53), ispred Jovana Vučkovića (1:35,42) i Damjana Raškovića (1:49,17)

Takmičari u konkurenciji Elit vozili su dva kruga (88,3), a po jedan u kategoriji Mastersu i kadeta (43,8).

U pojedinačnom hronometru na stazi Danilovgrad – Slap Zete – Glava Zete dužine 16,4 kilometra
Vukčević je slavio u vremenu 21 minut i 46 sekundi.

Slavio je ispred Cerovića (21:53) i Slobodana Milonjića iz Džade (22:19).

U ženskoj konkurenciji, kategorija Elit, najbrža u trci na 6,1 kilometar bila je Žana Pavićević iz BK Pljevlja (09:51).

Kao drugoplasirana bila je Ana Petrović Njegoš (Perun, 12:14), dok je treće mjesto pripalo Nadi Tadić iz Peruna (15:57).

U konkurenciji Masters (6,1) najbrži je bio Lazar Popović (8:45), ispred Željka Beratovića (9:16) i Mladena Vlahovića (9:17).

Kod kadeta trijumfovao je Lazar Savićević iz Peruna (10:11).

Drugoplasirani je bio njegov klupski drug Damjan Rašković (10:17), dok je treći bio Goran Cimbaljević iz Džade (10:29).

Organizator šampionata bio je Biciklistički savez, a pokrovitelji Opština Danilovgrad i turistička organizacija grada tog grada.