NaslovnicaMina SportKošarkaSC Derbi poražen od Partizana

SC Derbi poražen od Partizana

Podgorica, (MINA) – Košarkaši SC Derbija poraženi su večeras u Podgorici od beogradskog Partizana 93:83, u utakmici 15. kola AdmiralBet ABA lige.

Podgorički tim, iako je upisao deveti poraz, pružio je snažan otpor rivalu i u većem dijelu meča bio u vođstvu.

Prednost domaćina u 23. minutu iznosila je osam poena (52:44), dok je u 30. vodio 67:61.

Partizan je do pobjede došao zahvaljujući igri u posljednja četiri minuta kada je napravio seriju od 12:1.

Domaćin je dva minuta i 19 sekundi prije kraja vodio 82:81.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevin Panter sa 17, Dalas Mur dodao je 15, a poen manje Aleksa Abramović.

U ekipi SC Derbija najbolji je bio Kenan Kamenjaš sa 20, dok je Džastin Edvards dodao 18 poena.

Dueli Budućnost Volija i Crvene zvezde, odnosno Mornar Barskog zlata i Krke, su odgođeni zbog koronavirusa.