NaslovnicaMina SportŠariću trofej, Drašković najbolji crnogorski šahista

Šariću trofej, Drašković najbolji crnogorski šahista

Podgorica, (MINA) – Hrvatski velemajstor, Ivan Šarić pobjednik je prvenstva Mediterana u Petrovcu.

Nekadašnji prvak Evrope u poslednjem kolu savladao je Nikolu Nikolovskog iz Sjeverne Makedonije, nakon što je uspio da iskoristi nepreciznosti protivnika u završnici.

Vodeći uoči poslednjeg kola, turski velemajstor Sanal Vahap poražen je od predstavnika Kosova, Nderima Saračija u borbi koja je trajala šest sati.

Kosovski šahista je tom pobjedom došao do drugog mjesta i velemajstorske norme.

Sanal je uprkos porazu uspio da osvoji bronzanu medalju.

Slabije dodatne kriterijume od Sanala imali su predstavnici Hrvatske, velemajstor Robert Zelčić i mladi internacionalni majstor Leon Livaić.

Slijedi grupa igrača sa 6,5 poena, koju predvodi, na šestom mjestu, velemajstor Zdenko Kožul.

Kao sedmoplasirani završio je prvak Crne Gore, internacionalni majstor Luka Drašković, koji je dobrom igrom napravio sjajnu uvertiru za Svjetski kup.

Među nagrađenima je još jedan crnogorski šahista, Milan Draško, koji je završio na 18. mjestu

U konkurenciji dama, prvo mjesto je pripalo Stavrouli Tsolkaidu koja je imala 6,5 poena.

Druga je bila Teodora Injac sa 5,5, treća je predstavnica Španije, Elzagueri Floris Marija sa pet poena.

Organizator turnira bio je Šahovski savez, a organizaciju su pomogli FIDE, Uprava za sport i mlade, Opština Budva i Komercijalna banka.