NaslovnicaMina SportFudbalPoraz crnogorskih mladih fudbalera u Dabliju

Poraz crnogorskih mladih fudbalera u Dabliju

Podgorica, (MINA) – Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Dablinu od Republike Irske 3:1, u utakmici F grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je peti poraz crnogorskih fudbalera u kvalifikacijama, nakon što su dva puta izgubili od Švedske (3:1 i 3:1) i po jednom od Bosne i Hercegovine u Sarajevu 2:1 i Italije u Vićenci 1:0.

Upisali su i po dva trijumfa i remija.

Savladali su Luksemburg u gostima 2:1 i Republiku Irsku pred svojim navijačima 2:1, dok su igrali neriješeno u Podgorici sa Italijom 1:1 i Bosnom i Hercegovinom 2:2.

Irsku su do šestog trijumfa vodili Viliam Smolben u 41, Liam Kerigen u 57. i Tajrik Vrajt u 67. minutu.

Jedini pogodak za crnogorsku selekciju postigao je Viktor Đukanović u 76. minutu.

Crnogorska selekcija u posljednjem kolu, 10. juna, ugostiće Luksemburg.