NaslovnicaMina SportPoraz Budućnosti u Moskvi

Poraz Budućnosti u Moskvi

Podgorica, (MINA) – Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Moskvi od CSKA 27:23 (12:10), u utakmici pretposljednjeg, 13. kola grupne faze Lige šampiona.

To je sedmi poraz podgoričkog tima ove sezone, u kojoj je upisao i četiri pobjede i dva remija.

Lider grupe, koji je dobio i prvi međusobni duel u Podgorici 25:22, opravdao je ulogu favorita i zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu upisao 11. trijumf.

Budućnost je u prvom poluvremenu, uprkos brojnim tehničkim greškama, bila ravnopravan rival, imala je minimalnu prednost u petom minutu (2:1), a još šest puta uspjela je da izjednači, posljednji put u 26. minutu (9:9).

Domaćin je u nastavku zaigrao bolje, nakon tri uzastopna pogotka, poveo je 15:11 u 34, razlika je u 43. iznosila pet (19:14), a u 54. minutu osam golova (26:18).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Polina Vedekina sa pet golova.

U podgoročkom timu po pet pogodaka postigle su Majda Mehmedović i Jovanka Radičević, a po gol manje Itana Grbić i Alison Pino.

Budućnost će u posljednjem kolu, naredne subote, ugostiti Podravku.