NaslovnicaMina SportPobjeda Primorca, porazi Budve i Jadrana

Pobjeda Primorca, porazi Budve i Jadrana

Podgorica, (MINA) – Vaterpolisti Primorca ostvarili su pobjedu, dok su Jadran i Budva upisali poraze na startu polufinalnog turnira Regionalne lige u Dubrovniku.

Primorac je prvom kolu B grupe pobijedio Solaris iz Šibenika 9:7 (2:3, 3:2, 4:0 i 0:2).

Kotorski tim do pobjede došao je zahvaljujući seriji od 5:0 i više od 15 minuta bez primljenog gola.

Solaris je sredinom druge četvrtine poveo 5:4, nakon čega je uslijedila serija od pet uzastopnih pogodaka, za vođstvao od 9:5.

Kotorski tim do pobjede vodili su Marko Gopčević, Danilo Adžić, Dušan Matković i Đorđe Stanojević sa po dva gola, dok se jednom u listu strijelaca upisao Uglješa Vukasović.

U hrvatskoj ekipi dvostrukli strijelci bili su Roko Pelicarić I Eugen Koprčina.

Jadran je poražen od domaćeg Juga 12:3 (2:2, 3:0, 5:0 i 2:1).

Jug je nakon izjednačene prve četvrtine, u kojoj je Jadran dva puta imao minimalno vođstvo, u drugoj postigao tri, a u trećoj petog pogodaka za prednost od devet golova razlike uoči posljednjih osam minuta (11:2).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Loren Fatović sa četiri, po dva gola postigli su Danil Merkulov i Luka Lončar, a po jedan Filip Krdžić, Aleks Papanastasiju, Nikola Ljepava i Aleks Obert.

Strijelci za Jadran bili su Filip Murišić, Konstantin Averka i Uroš Vučurović.

Ubjedljiv poraz doživjela je i Budva, koja je izgubila od Radničkog iz Kragujevca 17:9 (1:0, 5:0, 6:5 i 5:4).

Budvanski tim nije imao snage i kvaliteta da se suprostavi mnogo iskusnijem rivalu, a prvi pogodak postigao je tek početkom treće četvrtine.

Radnički je poveo 7:0, a vodio je i 12:3 u finipšu treće četvrtine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Radulović sa pet pogodaka.

U budvanskom timu, Blažo Mitrović postigao je pet, Marko Vukmirović tri, a Stefan Kovačević jedan gol.

U drugom kolu sjutra će rivali biti Solaris – Budva (10.30), Primorac – Jug (12.30), Radnički – Solaris (17), Jadran – Primorac (18.50) i Budva – Jug (20.40).