NaslovnicaMina SportKošarkaPobjeda Budućnost Volija u Zadru

Pobjeda Budućnost Volija u Zadru

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su danas u Zadru istoimeni hrvatski tim 76:62 (16:13, 26:15, 17:12 i 22:17), u odgođeom meču sedmog kola ABA lige.

Budućnost, koja je dobila i prvi međusobni duel 98:75, zabilježila je 16. pobjedu i ostala u trci za prvo mjesto u ligaškom dijelu regionalnog šampionata.

Podgorički tim opravdao je ulogu favorita, u finišu prve četvrtine preuzeo je vođstvo i nije ga ispuštao do karaja.

Domaćin je poveo na startu 8:2, a sedmom minutu bilo je 13:4.

Sa 12 uzastopnih poena Budućnost je do kraja prve četvrtine preokrenula na 16:13, a poslije nove serije od 10:0 razlika je u 16. minutu iznosila 14 poena (31:17).

U 19. bilo je 40:25, dok je u 28. minutu prednost gostiju iznosila 21 poena (57:36).

Domaćin je u posljednjem dijelu meča uspio da ublaži poraz, ali ne i da ugrozi ubjedljiv trijumf Budućnosti.

Podgorički tim do šestog uzastopnog trijumfa vodili su Danilo Nikolić sa 18 i Nikola Ivanović sa 17, dok je Melvih Edžim dodao 11 poena.

U domaćoj ekipi najbpčji je bio Činanu Onuaku sa 15, dok je Dominik Mavra meč završio sa 12 poena.

Podgorički tim u nedjelju očekuje duel sa Crvenom zvezdom.