NaslovnicaMina SportKaratisti bez medalje prvog takmičarskog dana EP

Karatisti bez medalje prvog takmičarskog dana EP

Podgorica, (MINA) – Karate reprezentacija Crne Gore bez medalje završila je prvi takmičarski dan seniorskog prvenstva Evrope u Gaziantepu.

Od takmičara u borbama pobjede su ostvarili Nikola Malović, koji je zaustavljen u trećem i Vasilisa Bujić, koja je eliminisana u drugom kolu.

U katama Biserka Radulović je osvojila deveto, a Vladimir Mijač 11. mjesto.

Malović je u kategoriji do 84 kilograma na startu,
sudijskim izjašnjavanjem, eliminisao Haika Kariana iz Jermenije (0:0), u drugom kolu bio je ubjedljiv protiv Klaudija Marka Nanija iz Švajcarske 8:0, dok je u trećem izgubio od Belgijanca Velida Degalija.

Meč je završen neriješeno 3:3, a nastavak takmičenja izborio je belgijski karatista zahvaljujući prvom osvojenom poenu.

Belgijanac nije uspio da se domogne finala, čime je Maloviću zatvorio vrata repesaža.

U kategoriji do 68 kilograma Bujić je u prvom kolu pobijedila Velšanku Keri Grifin 6:0, dok je u drugom izgubila od iskusne Italijanke Silvije Semeraro 1:0.

Preko 68 kilograma, Milena Jovanović je na startu poražena od Stefani Krešić iz Bosne i Hercegovine 2:0, dok je od Balše Milićkovića u kategoriji do 75 kilograma bolji bio Španac Karlos Bernanrdo Bargados 3:1.

U kategoriji preko 84 kilograma Nemanja Jovović je na startu poražen od Belgijanca Luke Koste 8:0, koji ga je plasmanom u finale povukao u repersaž.

U prvom kolu razigravanja za medalju izgubio je od Faruka Omera Arslana iz Turske sudijskim izjašnjavanjem (0:0).

Radulović je u katama kao trećeplasirana u grupi prošla prvi krug takmičenja, dok je u drugom bila peta, čime je ostala bez šansi da se bori za medalju.

Mijač je bio treći u grupi, u prvom krugu, dok je u drugom na šestom mjestu završio nastup u grupi.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, nastupiće oba kata tim, a u borbama Matija Bojić (do 60), Ognjen Otašević (do 67), Anja Jović (do 50) i Anđela Ivanović (do 55).

Na borilište će i ženska ekipa u borbama i odradiće samo meč prvog kola sa Ukrajinom.