NaslovnicaMina SportJadran slavio u Kotoru

Jadran slavio u Kotoru

Podgorica, (MINA) – Vaterpolisti Jadrana pobijedili su večeras u Kotoru ekipu Primorca 8:6 (2:2, 1:2, 2:1 i 3:1), u utakmici trećeg kola prvenstva Crne Gore.

Zvanični šampion upisao je treći trijumf i zadržao maksimalan učinak.

Primorac, koji je doživio prvi poraz, vodio je sredinom druge četvrtine 4:2.

Jadran je sa tri uzastopna pogotka napravio preokret i poveo 5:4, ali je domaćion sredinom treće četvrtine posljednji put izjednačio (5:5).

Pad u igri domaćina i slabija realizacija igrača više, uz desetak minuta bez datog gola omogućili su Jadranu da sa tri vezana pogotka povede 8:5 i riješi pitanje pogotka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je
Danilo Radović sa četiri, Marko Petković je postiogao dva, a po gol Jovan Vujović i Matej Čeraj.

U ekipi Priumorca dvoistruki strijelci bili su
Dušan Matković i Marko Gopčević, dok su po gol postigli Petar Vujošević i Vuk Drašković.

U drugom meču te grupe Budva je savladala Kataro 8:7 i ostvarila prvu pobjedu ove sezone.