NaslovnicaMina SportJadran ponovo bolji od Primorca

Jadran ponovo bolji od Primorca

Podgorica, (MINA) – Vaterpolisti Jadrana pobijedili su večeras u Herceg Novom ekipu Primorca 11:8, u utakmici šestog kola prvenstva Crne Gore.

Jadran, koji je dobio i prvi međusobni duel u Kotoru 8:6, zabilježio je šesti trijumf i zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Kotorskom ti porazi jedini su u dosadašnjem dijelu šampionata, u kojem su ostvarili i četiri trijumfa.

Domaćin je pitanje pobjednika riješio u posljednjoj četvrtini, koju je dobio 4:1.

Primorac je bolje počeo meč, prvu četvrtinu dobio je 2:1, dok je sredinom druge vodio 4:1.

U trećem dijelu meča bilo je 5:3, ali je domaćin sa tri vezana gola uspio da preokrene rezultat i povede 6:5.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Danilo Radović i Marko Petković sa po tri, dok su po gol postigli

Uroš Vučurocić, Jovan Vujović, Luka Muarušić, Vasilije Radović i Matej Čeraj.

Strijelci po tri gola za Primorac bili su Vuk Drašković i Bojan Paunović, dok su se po jednom upisali Dušan Matković i Petar Vujošević.

Duel Budvanske rivijere i Katara na programu je u subotu u Budvi (19).