NaslovnicaCrna GoraGrbović osmi u sprintu

Grbović osmi u sprintu

Podgorica, (MINA) – Crnogorski skijaš Aleksandar Grbović osvojio je osmo mjesto u skijaškom trčanju, u disciplini sprint, na FIS trci na Zlatiboru.

Grbović, koji ima 16 godina, jučerašnju trku na deset kilometara završio je na 11. mjestu.

On je danas sprint na hiljadu i po metara istrčao za četiri minuta, tri sekunde i 65 stotinki.

U obje discipline nastupao je u seniorskoj konkurenciji.

U trci su učestvovala 24 takmičara iz osam država.

Pobijedio je Strahinja Erić iz Bosne i Hercegovine, ispred Litvanaca Pauliusa Januskevičijusa i Tautvidasa Strolija.

Grbović će predstavljati Crnu Goru na Zimskim Olimpijskim igrama mladih, koje su u petak počele u Lozani.

Najavljeno je da će Grbović sa trenerom 16. januara otputovati za Lozanu.

Grbović će se u kros kantriju takmičiti u drugom dijelu Igara, koje traju do 22. januara.

Popović je ostala bez plasmana u veleslalomu, dok će slalom voziti u utorak.