NaslovnicaMina SportDukiću bronzana medalja, Markoviću zlato za jedriličare do 21 godine

Dukiću bronzana medalja, Markoviću zlato za jedriličare do 21 godine

Podgorica, (MINA) – Crnogorski olimpijac Milivoj Dukić osvojio je bronzanu medalju, dok je Ilija Marković bio srebrni u konbkurenciji jedriličara do 21 godine u klasi ILCA 7 na Otvorenom prvenstvu Hrvatske.

Dukić je, poslije dva dana takmičenja i tri odjedrene regate, zauzimao treće mjesto u generalnom plasmanu.

Posljednjeg dana, odjedrena je samo jedna regata, ali plasman nije promijenjen.

Zlato je osvojio Džonatan Vadnai iz Mađarske, a srebro Filip Jurišić iz Hrvatske.

On je prošle godine bio srebrni na šampionatu Evrope.

Marković je zauzeo osmo mjesto u generalnom plasmanu, ali je u konkurenciji jedriličara do 21 godine, bio najuspješniji.

Srebrni je bio Anton Tomašević iz Hrvatske, a treći domaći takmičar Lovro Bakolić.

Crnogorske jedriličare predvodio je selektor Ilko Klakor.

“Jedriličari Crne Gore nastavljaju kontinutitet osvajanja medalja u godini koja je počela, jer je nedavno, na Velikoj nagradi Mornara u Splitu, Nikola Golubović osvojio bronzanu medalju”, saopšteno je iz Jedriličarskog saveza.