NaslovnicaMina SportFudbalCrnogorski fudbaleri poraženi od Turske

Crnogorski fudbaleri poraženi od Turske

Podgorica, (MINA) – Fudbalska reprezentacija Crne Gore poraženi su večeras u Podgorici od Turske 2:1, u utakmici posljednjeg, desetog kola G grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Izabranici Miodraga Radulovića ranije su izgubili šanse za plej-of, a kvalifikacije su završili sa po tri trijumfa i remija i četiri poraza.

Turska je šestim trijumfom kao drugoplasirana u grupi izborila plej-of.

Crna Gora je povela golom Fatosa Bećiraja u 3. minutu.

Kapiten Stefan Savić prekinuo je napad Turske, asistirao Bećiraju, koji se odlično snašao i savladao turskog golmana Ugurkana Čakira.

Izjednačio je u 22. minutu Kerem Akturkoglu, koji je nakon ubacivanja Abdulkadira Omura, ostao sam ispred crnogorskog golmana Matije Šarkića.

Potpuni preokret donio je rezervista Orkan Kokću u 60. minutu, preciznim udarcem sa oko 20 metara.

Lopta je na putu ka golu zakačila Žarka Tomaševića završila u mreži.

Priliku da se upiše u strijelce imao je Milutin Osmajić u 41. minutu, ali je turski golman čakit bio siguram i izbacio u korner.

U nastavku napada Tomašević glavom šutirao pored gola.

Veliku priliku imao je i rezervista Ilija Vukotić, nakon dodavanja Bećira dobro je šutirao, ali je siguran pogodak spriječio Čaglar Sojundžu i sa gol linije izbacio u polje.

Direktan plasman na šampionat iz G grupe izborila je Holandija, koja je u posljednjem kolu u Roterdamu savladala Norvešku 2:0.