NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Engleska protiv Senegala, SAD rival Holandije

SP rezultati – Engleska protiv Senegala, SAD rival Holandije

Engleska i SAD u osmini finala
Podgorica, (MINA) – Fudbalske reprezentacije Engleske i Sjedinjenih Američkih Država (SAD) igraće iz B grupe u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Engleska je večeras u Dohi, u trećem kolu, savladala Vels 3:0 i kao prvoplasirana izborila plasman među 16 najboljih.

Do drugog trijumfa na šampionatu došla je golovima Markusa Rašforda u 50. i 68. i Fila Fodena u 52. minutu.

Selekcija SAD je u odlučujućem meču za drugo mjesto savladala Iran 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Kristijan Pulišić u 38. minutu.

Engleska će u osmini finala igrati protiv Senegala, dok će rival SAD-a biti Holandija.

Holandija je u trećem kolu savladala Katar 2:0 i sa dva trijumfa i remijem osvojila prvo mjesto u A grupi.

Do pobjede i prvog mjesta vodili su je Kodi Gakpo i Frenki de Jong golovima u 26. i 49. minutu.

Senegal je u direktnom duelu za drugo mjesto i nastavak takmičenja pobijedio Ekvador 2:1.

Senagal je poveo golom Ismaila Sara u 44. minutu. Izjednačio je Moises Kaisedo u 68, a pitanje pobjednika i učesnika osmine finala, dva minuta kasnije, riješio je Kalidu Kulibali.