NaslovnicaMina SportFudbalSP rezultati - Francuska ubjedljiva protiv Australije

SP rezultati – Francuska ubjedljiva protiv Australije

Podgorica, (MINA) – Fudbaleri Francuske pobijedili su večeras u Dohi selekciju Australije 4:1, u utakmici prvog kola D grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Australija je povela golom Krejga Gudvina u devetom minutu.

Izjednačio je Adrijen Rabio u 27, a vođstvo zvaničnom svjetskom prvaku donio je Olivije Žiru pet minuta kasnije.

Na 3:1 povisio je Kilijan Mbape u 68, a konačan rezultat, tri minuta kasnije, postavio je Žiru.

U drugom meču te grupe Danska i Tunis igrali su 0:0.

Bez golova završen je i duel C grupe, između Meksika i Poljske, dok je Saudijska Arabija priredila iznenađenje i savladala Argentinu 2:1.

Argentina je povela golom Lionela Mesija u desetom minutu.

Na 1:1 izjednačio je Saleh Al Šehri u 49, a pobjedu Saudijskoj Arabiji donio je Naser Al Davsari četiri minuta kasnije.