NaslovnicaMina SportFudbalMPCFL rezultati - Pobjede Budućnosti i Sutjeske, slavili i Dečić, Jezero i...

MPCFL rezultati – Pobjede Budućnosti i Sutjeske, slavili i Dečić, Jezero i Arsenal

Podgorica, (MINA) – Vodeći timovi Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige, Budućnost i Sutjeska, ostvarili su pobjede u 31. kolu i nastavili borbu za trofej.

Po tri boda ostvojili su i Dečić, Jezero i Arsenal.

Budućnost je na Gradskom stadionu pobijedila pljevaljski Rudar 2:1 i zabilježila 17. pobjedu ove sezone.

Slavila je golovima Marka Pavlovskog u 5. i Vasilija Adžića u 7. minutu.

Strijelac jedinog pogotka za Rudar bio je Ljubomir Pejović u 45. minutu.

Sutjeska, koja brani trofej, pobijedila je u Danilovgradu ekipu Iskre 2:0.

Do 16. pobjede ove sezone došla je golovima
Tajrona Konrada u 63. i Anta Babića u 73. minutu.

Ubjedljiv je bio Dečić, koji je na Starom aerodomu savladao Petrovac 3:0.

Ekipu iz Tuzi do treće uzastopne, ukupno 11. pobjede ove sezone, vodili su Draško Božović u 41. i 61. i Boris Cmiljanić u 45. minutu.

Jezero je u Beranama savladalo bjelopoljsko Jedinstvo 2:1 i prekinulo seriju od devet utakmica bez pobjede.

Plavski tim do sedmog trijumfa ovve sezone došao je golovima Jovana Pajovića u 6. i Srđana Boškovića u 61. minutu.

Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Aldin Mušović u 72. minutu.

Arsenal je u Baru pobijedio ekipu Mornara 1:0.

Odlučujući pogodak, za 12. trijumf ove sezone, postigao je Jasmin Muhović iz jedanaesterca.

Budućnost je, nakon 31. kola, prva na tabeli sa 60 bodova.

Sutjeska je druga sa 57, Arsenal je osvojio 46, a bod manje Dečić.