NaslovnicaMina SportVaterpolisti eliminisani u četvrtfinalu

Vaterpolisti eliminisani u četvrtfinalu

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Crnogorski vaterpolisti poraženi su danas u četvrtfinalnom meču od Grčke 10:4 (1:0, 2:1, 3:1 i 4:2).

Više od 13 minuta bez datog gola i nerealizovan igrač više iz deset pokušaja, dekoncentrisan i na momente smušen napad, koštali su crnogorsku reprezentaciju povoljnijeg ishoda i polufinala.

Grčka je u četvrtfinalu bila bolja, organizovanija i konkretnija, a samo zahvaljujući golmanu Slavenu Kandiću trijumf nije bio još ubjedljiviji.

Crna Gora je samo jednom, početkom druge četvrtine, uspjela da izjednači, nakon čega je uslijedila serija od pet uzastopnih pogodaka za vođstvo od 6:1.

Početkom treće četvrtine Crna Gora je ostala bez Draška Brguljana i Miloša Spaića, a nakon serije rivala i bez šansi za polufinale.

Najefikasniji u grčkoj selekciji bio je Konstantinos Genidenijas sa pet golova.

U crnogorskoj selekciji Aleksandar Ivović postigao je dva, a po gol Brguljan i Uroš Čučković.

Crna Gora će u nastavku turnira igrati za plasman od petog do osmog mjesta sa poraženim iz duela Hrvatskei Mađarske.