NaslovnicaMina SportKošarkaUbjedljiv trijumf Budućnost Volija

Ubjedljiv trijumf Budućnost Volija

Podgorica, (MINA) – Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici ekipu Zadra 98:75(22:15, 21:18, 23:18 i 32:24), u utakmici 20. kola ABA lige.

Podgorički tim upisao je 14. trijumf i ostao u trci za plej-of regionalnog takmičenja.

Domaćin je opravdao ulogu favorita, sredinom druge četvrtine stekao je dvocifrenu prednost, koju je do kraja uspio da uveća.

Ekipa trenera Dejana Milojevića povela je na startu 10:2, u osmom minutu bilo je 20:13, a na kraju prve četvrtine 22:15.

Domaćin je, serijom 12:0, prednost uvećao na 36:20 u 14. minutu, razlika je u finišu treće četvrtine iznosila 18 (61:43), a početkom posljednjeg dijela meča 22 poena (73:51).

Rekordnu prednost podgorički košarkaši imali su u 35. minutu kod rezultata 87:57.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Melvin Edžim sa 17, Danilo Nikolić ubacio je 15, Amadeo Dela Vale 12, Džastin Kobs 11, a poen manje Nikola Ivanović.

U ekipi Zadra, koja je doživjela 11. poraz, bolji od ostalih bili su Dominik Mavra sa 17 i Činanu Onaku sa 15 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 13. marta, očekuje duel sa Cibonom u Zagrebu.

Podgorički tim će prije toga, 9. marta, igrati sa Cedevita Olimpijom za četvrtfinale Eurokupa.