NaslovnicaMina SportUbjedljiv poraz crnogorskih vaterpolista

Ubjedljiv poraz crnogorskih vaterpolista

Podgorica, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije 13:6 (6:1, 2:1, 3:2 i 2:2), u utakmici posljednjeg, petog kola B grupe olimpijskog turnira u Tokiju.

Crnogorski vaterpolisti ranije su obezbijedili plasman u četvrtfinale, a takmičenje u grupi završili su kao četvrtoplasirani sa dva trijumfa i tri poraza.

Izgubili su na turniru i od Španije 8:6 i Hrvatske 13:8, dok su bili bolji od Australije 15:10 i Kazahstana 19:12.

Crna Gora će u četvrtfinalu igrati sa Grčkom, prvoplasiranom selekcijom A grupe.

Izabranici selektora Vladimra Gojkovića, u jednom od najslabijih mečeva posljednjih godina, potpuno su podbacili.

Odbrana nije ličila na sebe, dok je prvi gol iz igre postignut sredinom treće četvrtine.

Srbija je povela na startu 5:0, sredinom druge četvrtine bilo je 7:1, a istu prednost imala je i na polovini meča (8:2).

Razlika je u posljednjoj četvrtini iznosila i devet golova (13:4).

Najefikasniji u selekciji Srbije, koja će u četvrtfinalu igrati sa Italijom, bio je Filip Filipović sa tri, dok su po dva gola postigli Nikola Dedović i Duško Pijetlović.

U crnogorskoj selekciji, Aleksandar Ivović postigao je tri, Dušan Matković dva, dok se jednom u listu strijelaca upisao Aleksa Ukropina.